מרכז ידע

לרשותכם עומדת ספריית מידע בנושא ניהול פיננסי, תכנית עסקית, הקמת עסק ומידע נוסף בנושאים פיננסיים.

אתם מוזמנים לשלוח לנו נושאים המעניינים אתכם ואנחנו נשתדל לכתוב ולערוך מאמר מקצועי בהתאם לנושא.

אז תהנו לכם,

 

הדוחות הכספיים

מה הם הדוחות הכספיים של העסק ומה ניתן להבין מהם? בכתבה הזו תוכלו למצוא הסבר מהו מאזן, דוח רווח והפסד ודוח על תזרים מזומנים ואיזה מידע תוכלו ללמוד מהם.
קרא עוד >>

 

דוח תזרים מזומנים

דו"ח תזרים מזומנים הינו כלי ניהולי מהמדרגה הראשונה לכל בעל עסק שרוצה להצליח. הדו"ח מיועד לתכנן תזרימי מזומנים עתידיים ומסייע לזהות "ימים קשים" של מחסור במזומנים, ולהיערך בהתאם.
קרא עוד >>

 

מה אני צריך גם מנהל כספים?

בכל חברה ועסק, משאב הכסף – מצוי במחסור. מכאן שבקרה, ניהול ופיקוח על משאב זה הינן פעולות החיוניות ביותר. הכרחיות.
קרא עוד >>

 

פנסיה חובה לעצמאיים

לאחרונה אישרה ועדת העבודה והרווחה את חוק פנסיה חובה לעצמאיים – כלומר מעכשיו גם עצמאיים חייבים להפקיד כספים לביטוח פנסיוני.
קרא עוד >>

 

לקבל החלטות, להוזיל עלויות ולהגדיל רווחים

כתבה על רו"ח ערן צרפתי פישר מתוך "זרקור – במה לאנשים שעושים הבדל". הכתבת אליה גורן מציגה במדור את הייחודיות, המסר והעשייה של רו"ח צרפתי פישר.
קרא עוד >>

 

עוסק מורשה או חברה בע"מ

אנשים רבים מתלבטים באיזה פורמט לבחור כאשר הם מנסים להגשים את חלומם ולפתוח עסק חדש שבו יוכלו לממש את כישוריהם וכישרונותיהם ולהפיק גם מקור הכנסה מכובד. אז מה זה אותו "הפורמט"?
קרא עוד >>

 

חשבון בנק לעסק ולבית

הפרדת חשבונות בנק בין העסק לבית – נראה אולי שולי, אבל תופתעו לדעת איזה הבדל זה עושה! זה מה שהופך אותנו להיות מנהלים עם שליטה וידע בנוגע למצב חשבון הבנק של העסק.
קרא עוד >>

 

רכב חברה – רכישה, ליסינג או השכרה?

צריכים להחליף או לקנות רכב חדש לעסק? על אפשרויות עומדות בפנינו כאשר אנחנו רוצים רכב חברה חדש ומה היתרונות של כל שיטה תוכלו לקרוא במאמר
קרא עוד >>